Wycieczka dwudniowa: Sandomierz + Perły Ziemi Sandomierskiej

DZIEŃ PIERWSZY: Przyjazd do Sandomierza i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po sandomierskiej starówce z uwzględnieniem wejść do najważniejszych atrakcji turystycznych, w zależności od preferencji grupy. Oglądamy główny sandomierski rynek, ratusz, zabytkowe kamienice, pozostałości dawnych murów obronnych, spacerujemy dawną dzielnicą żydowską, przechodzimy przez Ucho Igielne, podążamy w stronę zamku i katedry, przechodzimy obok Collegium Gostomianum. Możliwy także spacer wąwozami lessowymi, rejs statkiem po rzece Wiśle oraz przejazd w Góry Pieprzowe. 

W zwiedzanie proponujemy włączyć 3-4 obiekty z biletami wstępu: Brama Opatowska, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska, Muzeum Świat Ojca Mateusza, Bazylika Katedralna, kościół św. Jakuba, kościół św. Józefa, Muzeum Diecezjalne w Domu Długosza. 

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Opatowa, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Brama Warszawska, rynek, ratusz, kolegiata p.w. św. Marcina – perła architektury romańskiej w Polsce. Przejazd do Ujazdu i zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór – jednego z największych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce, a następnie do Klimontowa, założonego przez Ossolińskich herbu Topór, gdzie oglądamy kolegiatę p.w. św. Józefa, wzorowaną na weneckiej Santa Maria della Salute. Następnie przejazd do Baranowa Sandomierskiego i zwiedzanie zamku nazywanego „małym Wawelem”, siedziby rodu Leszczyńskich. 

Zakończenie i powrót do do domu.

biuro@sztukazwiedzania.pl

+48 733 882 563