Kazimierz Dolny

Kościół farny p.w. św. Jana Chrzciciela
i św. Bartłomieja

Fundowany w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego, rozbudowany w stylu renesansu lubelskiego w XVII w. Wewnątrz piękne sklepienie sieciowe oraz najstarsze polskie organy wykonane przez Szymona Liliusza ok. 1620r. Na uwagę zasługuje też niezwykle oryginalny żyrandol z… porożem jelenia.

Baszta

Kamienna cylindryczna wieża, wzniesiona w czasach Władysława Łokietka. Ma 20m wysokości, a grubość murów w dolnej partii dochodzi do 4m! Z jej szczytu rozpościera sie piękny widok na miasto oraz rzekę Wisłę. 

Zamek

Fundowany w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego, dzisiaj w stanie ruiny. Nieoceniony świadek historii, a także… legendarnej miłości króla Kazimierza Wielkiego do pięknej Żydówki Esterki, o której przypomina zamkowa ekspozycja. 

Góra Trzech Krzyży

Miejsce, z którego rozpościera się słynny, zapierający dech w piersiach widok na Kazimierz Dolny i dolinę rzeki Wisły. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Kazimierza Dolnego.:) 

Puławy

Zespół pałacowo-parkowy książąt Czartoryskich

Obiekt posiadający ogromne znaczenie dla wzrostu kultury narodowej. Od XVIII w. główna siedziba rodu Czartoryskich, ale również ośrodek idei politycznych oraz myśli patriotycznej w dobie rozbiorów. Najokazalszym budynkiem jest pałac Czartoryskich, ale to tutaj zobaczysz również pierwsze polskie muzeum narodowe, czyli Świątynię Sybilli. Całość umieszczona w parku krajobrazowym o powierzchni 30ha.

Nałęczów

Park Zdrojowy

Założony w XVIII w. przez Stanisława Małachowskiego, powiększony w XIX w. dla potrzeb kuracjuszy, dzisiaj najbardziej znane polskie uzdrowisko. Na terenie parku, o powierzchni 20ha, na uwagę zasługuje Pałac Małachowskich, zabytkowe wille, a także cenny drzewostan. To tutaj możesz przysiąść na ławce obok samego… Bolesława Prusa, a potem wypróbować leczniczych właściwości wód mineralnych w miejscowej pijalni wód.

Janowiec

Zamek

Fundowany w XVI w. przez Firlejów, rozbudowany przez samego Santiego Gucci, dzisiaj w stanie ruiny. Jednak sławę przyniósł mu fakt, że w XVIII w. został… przegrany w karty, a w czasach PRL był jedynym zamkiem należącym do prywatnego właściciela!

biuro@sztukazwiedzania.pl

+48 733 882 563